Stara Gora
Otroški del rehabilitacije oziroma pritlični del nove stavbe Oddelka za invalidno mladino in rehabilitacijo Stara Gora je bil odprt februarja 10.2.2020. Prostore za rehabilitacijo odraslih smo odprli v 1. nadstropju 14. 4.2023.
Prve odrasle bolnike smo začeli rehabilitirati leta 2004 in smo po 19 letih prvič dobili urejene in ustrezne prostore za učinkovito in sodobno rehabilitacijo, ki bo pokrivala predvsem področje severno primorske regije. V teh letih smo s strokovnim delom in predanostjo pridobil veliko izkušenj in prepoznavnost v širšem slovenskem prostoru.
Tako se v Stari Gori uresničuje dolgoletna vizija razvoja centra za rehabilitacijo na sekundarnem nivoju, ki se bo v naslednjih leti nadgrajeval z novimi dejavnostmi tako na področju bolnišnične kot ambulantne obravnave,'' je povedala predstojnica OIMR Sonja Šinigoj Cijan, dr. med., spec. ped.
Na Oddelku za invalidno mladino in rehabilitacijo Stara Gora zdravimo in rehabilitiramo otroke z motnjami gibanja ter drugimi kombiniranimi motnjami v razvoju. Večinoma gre za otroke s cerebralno paralizo ali drugimi okvarami osrednjega živčevja, hrbtenjače in perifernega živčevja, z nevromišičnimi boleznimi ali epilepsijo. Del oddelka je namenjen najtežje prizadetim bolnikom, ki potrebujejo specialno zdravstveno nego ter intenzivno nevrofizioterapijo.
Del oddelka je namenjen rehabilitaciji odraslih pacientov po težjih poškodbah, po kapi in z nevrološkimi obolenji.
Ambulantna dejavnost postaja čedalje pomembnejši segment našega dela. Dejstvo je, da danes večji del naših bolnikov rehabilitiramo v ambulantnih pogojih ali s kombinacijo ambulantne in bolnišnične obravnave.
PAVILJON 1:
Posteljni oddelek za invalidno mladino
Tel. št.: 05 330 1954
PAVILJON 2:
Tel. št. centrale: 05 330 1000
Tel. št. administracija: 05 330 1902
Posteljni oddelek za rehabilitacijo odraslih
Tel. št. 05 330 1908
Ambulantna dejavnost
Tel. št. ambulantne medicinske sestre: 05 330 1915
Informacije za paciente in svojce ob sprejemu na oddelek
Na oddelku potekajo naslednje ambulante:
Program celovite (re)habilitacije poteka timsko in vsebuje:
- medicinsko in zdravstveno oskrbo
- nevrofizioterapevtsko obravnavo
- logopedsko obravnavo
- delovno terapevtsko obravnavo
- psihološko obravnavo
- specialno pedagoško obravnavo
- socialno delo.
- Prostovoljstvo
- Skupina za samopomoč staršev otrok s spektroavtistično motnjo (SAM)
- Senat pri komisiji za usmerjanje otrok s posebnimi potrebami Nova Gorica, ki deluje v okviru Ministrstva za šolstvo
- Fundacija "Vrabček upanja"
- Društvo za pomoč osebam s posebnimi potrebami Stara Gora
- Vrtci in šole
- Centri za socialno delo
- Društva in klubi
- Dobrodelne ustanove (Karitas, Rdeči križ)
Organiziramo kratkotrajne in zelo intenzivne programe rehabilitacije otrok s sočasno edukacijo staršev - tako imenovane "tedenske edukacije".
V sobah za starše lahko vikend preživijo starši skupaj z otrokom, ki jim je onemogočen ali otežen prevoz otroka v domače okolje.